Sloupová CNC frézka

Sloupová CNC frézka CNC-10

    Frézka CNC-10 je malá ale plnohodnotná sloupová frézka poměrně robustní konstrukce, takže je s přehledem možno obrábět i kovy. Frézka je dodávána v kompletním provedení včetně řídící elektroniky a PC a disponuje pracovní plochou 250 x 150 x 90 mm.
Tato frézka je velice flexibilní co se konfigurace stroje týká - je možno dodat s širokým sortimentem vřeten dle vhodnosti použití pro danou aplikaci - např. vysokootáčková vřetena různých výkonů s chlazením vzduchem nebo kapalinou, nebo s různými upínacími stoly.

Sloupová CNC frézka CNC-10

Sloupová CNC frézka CNC-10

Frézka CNC-10 je v základním provedení dodávána bez upínacího stolu (na ilustrativním obrázku je frézka vyobrazena s vakuovým stolem 200x300mm) a je vybavena pouze upínací deskou s rozměry 110x160mm na kterou je dle konkrétní potřeby možné připevnit např. strojní svěrák pro upnutí obrobku, případně vhodný upínací stůl.

Vhodný typ upínacího stolu volíme podle druhu materiálu a způsobu opracování. Neexistuje absolutně univerzální řešení, nejčastěji se však používá hliníkový stůl s T - drážkou.

Kromě nejrozšířenějších stolů s T - drážkou je k dispozici široká nabídka stolů s montážními otvory v provedení buď z konstrukční slitiny hliníku nebo z oceli, a dále vakuových stolů jejichž konstrukce je uzpůsobena pro co nejvhodnější upnutí daného materiálu v závislosti na struktuře jeho povrchu - např. s přísavnými otvory nebo s povrchem ze sintrovaného hliníku který zajišťuje naprosto rovnoměrné přisátí po celé ploše  a používá se zejména pro přichycení tenkých fólií.

Sloupová CNC frézka CNC-10, realizace kompletní dodávky, stůl s T-drážkou

 

  •  

Sloupové CNC frézky 3040 je možno dodat v 3-osém, 4-osém a 5-osém provedení:

Sloupová CNC frézka - 3 osy Sloupová CNC frézka  - 4 osy Sloupová CNC frézka  - 5 os
Sloupová CNC frézka
- 3 osy
Sloupová CNC frézka
 - 4 osy
Sloupová CNC frézka
 - 5 os
Technické parametry  
Rozměry 510 x 660 x 580 mm
Váha 58 - 86 kg dle typu a konkrétního vybavení
Rozsah posuvu v ose X 400 mm
Rozsah posuvu v ose Y 300 mm
Rozsah posuvu v ose Z 150 mm
Opakovatelná přesnost 0,02 mm
Vřeteno 800W nebo 1,5kW / 24000ot./min
Kleština ER11 nebo ER16
Max. rychlost posuvu 5000 mm/min.
Posuvný mechanismus kuličkové šrouby na všech osách
Pohon posuvu krokové motory 130N/cm
Komunikace s PC paralelní port
Komunikace s PC - volitelně USB / Ethernet / Wi-Fi MPG
Materiál konstrukce ocel + konstrukční slitina Al