CNC frézka na DPS

CNC frézky pro výrobu DPS

- Desek Plošných Spojů -

suchou cestou / frézováním

    Níže jsou představeny malé CNC frézky určené speciálně pro prototypovou, kusovou či malosériovou výrobu desek plošných spojů (DPS). Frézky na výrobu DPS najdou své uplatnění zejména v menších firmách zabývajících se návrhem elektronických zařízení, ale díky nízké ceně i v radioamatérské praxi ať už u jednotlivců či v různých zájmových kroužcích, případně při výuce na odborných školách.

    Výhoda metody výroby DPS suchou cestou - frézováním spočívá zejména v rychlosti zhotovení (z návrhového SW se přímo vygenerují souřadnice motivu DPS plus vrtání otvorů a můžeme ihned frézovat), dále je to ekologický aspekt - žádné chemikálie, čistota, nízká cena, slušná kvalita zhotovené DPS a v neposlední řadě i výstup v podobě již naprosto přesně vyvrtané a oříznuté desky. I potisk DPS - např. popis a pozice součástek lze řešit jemným vygravírováním symbolů. Lze snadno zhotovovat DPS i těch nejsložitějších geometrických tvarů.

    Naše firma KB Electronics se již od počátku zabývá vývojem zakázkové elektroniky, z vlastní zkušenosti tedy můžeme tento způsob prototypové výroby doporučit a poskytnout know-how. Technická podpora během instalace a provozování frézky je samozřejmostí. Zajišťujeme i potřebné nástroje (kvalitní mikrofrézy a mikrovrtáčky) za bezkonkurenční ceny.

  Frézka typ CNC_DPS_1                                Frézka typ CNC_DPS_10

    Frézka typ CNC_DPS_1 je nejmenším vyráběným typem, určeným primárně pro výrobu desek plošných spojů (DPS). Je na ní možno samozřejmě zhotovovat například i plastové přístrojové panely a jemně obrábět malé 3D díly. Pojezdy X/Y/Z osy jsou 140 / 100 / 35 mm. Frézka je dodávána v kompletním provedení včetně řídící elektroniky a PC, po domluvě je možno dodat i bez elektroniky.

    Frézka typ CNC_DPS_10 je malá ale už plnohodnotná sloupová frézka mnohem robustnější konstrukce než frézka CNC_DPS_1 takže je s přehledem možno obrábět i kovy. Pojezdy X/Y/Z osy jsou 250 / 150 / 100 mm. Frézka je dodávána v kompletním provedení včetně řídící elektroniky a PC, po domluvě je možno dodat i bez elektroniky.
Frézka typ CNC_DPS_10 je velice flexibilní co se konfigurace stroje týká - je možno dodat s širokým sortimentem vřeten dle vhodnosti použití pro danou aplikaci - např. vysokootáčková vřetena různých výkonů s chlazením vzduchem nebo kapalinou, nebo s různými upínacími stoly (hliníkové / ocelové, T-drážka nebo závity v rastru, vakuový stůl atd.).
Na obrázku je provedení s vakuovým stolem a vřetenem 800W / 24000 ot/min. s chlazením vzduchem a 3 fázovým frekvenčním měničem.

 

   Mikrofrézy pro DPS
  • Mikrofrézy je možno dodat v sadách nebo jednotlivě
  • Průměry od 0,6mm do 3,0mm
  • Povlakované (titan) nebo bez povlaku
 
Mikrovrtáčky pro DPS
  • Mikrovrtáčky je možno dodat v sadách nebo jednotlivě
  • Průměry od 0,3mm do 3,0mm
  • Do průměru 1mm lze dodat s odstupňováním po 0,01mm (např. 0,51)
  • Od průměru 1mm lze dodat s odstupňováním po 0,05mm (např. 1,05)